Site Overlay

K Trikolóře se hlásí úspěšní komunální politici

TISKOVÁ ZPRÁVA: 23. 7. 2019

K hnutí Trikolóra se hlásí úspěšní komunální politici z celé republiky: místostarosta Hodonína, starosta městské části Brno – Útěchov, starosta jihočeského Frymburku, starosta obce Vernéřovice a další. „Jedná se o lidi se zdravým rozumem, kteří jdou napříč politickým spektrem,“ uvedl Václav Klaus mladší, pověřený předseda Trikolóry.

Nově registrovaným příznivcem Trikolóry se stal například místostarosta Hodonína Petr Buráň. „Věřím, že s pomocí Václava Klause mladšího přispěji k tomu, že se z politiky nevytratí selský rozum,“ poznamenal na svém facebookovém profilu Petr Buráň, který byl zvolen jako nezávislý za Svobodné.

Právě selský rozum považuje rodák z Hodonína za klíčový. „V posledních letech mám dojem, že někteří politici nahradili selský rozum spíš hurá aktivismem. Aktuálně stačí zmínit horečnaté vyhlašování stavu klimatické nouze, za kterým místo ochrany přírody vidím jen snahu protlačit ideologii ekologismu,“ míní Buráň, který se politikou zabývá už od svých studentských let.

V Jihomoravském kraji se k Trikolóře hlásí vedle Petra Buráně také starosta města Oslavany Vít Aldorf (zvolen za ODS), starostka města Dolní Kounice Radka Formánková (nezávislá), starosta obce Obora Josef Alexa (nezávislý) a starosta městské části Brno – Útěchov Zdeněk Drahoš (nezávislý).

V Královéhradeckém kraji to jsou Tomáš Havrlant – starosta obce Vernéřovice (nezávislý), a Aleš Krátký, místostarosta obce Sovětice (nezávislý).

Ve Středočeském kraji pak vedle člena přípravného výboru Trikolóry Norberta Hlaváčka, který je starostou obce Jenštejn, zvolený za Změnu pro Jenštejn, ještě místostarostka obce Hředle Ivana Rychlá (zvolena za STAN).

Ve Zlínském kraji se zase k Trikolóře přihlásila starostka obce Nezdenice Libuše Bídová, která byla opakovaně zvolena za Sdružení nezávislých kandidátů. Její kandidátka přitom získala takřka 70 procent hlasů všech voličů.

Příznivcem Trikolóry je například i Oto Řezáč, který je už 21 let starostou městyse Frymburk, ležícím na břehu Lipna. „Trikolóra je pro mne po dlouhých letech světlo na konci tunelu a nadějí pro usnadnění života samosprávě, aby se mohla zpět přiblížit lidem namísto toho, aby trávili neúměrné množství času zavaleni složitou administrativou. I tak chápu heslo ‚Vrátíme zemi lidem‘,“ řekl Oto Řezáč, který byl zvolen za Starostové a Nezávislí.

Kontakt: 

Ivana Kerlesová, tisková mluvčí hnutí Trikolóra

mobil: 777 044 768

e-mail: media@volimtrikoloru.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2023 #kerleska. All Rights Reserved. | Chique by Catch Themes
Rolovat nahoru