Site Overlay

Spolek chce upřednostnit dostavbu Temelína před elektrárnou Dukovany

Spolek Pro dostavbu JETE dnes zaslal poslancům a senátorům zvoleným za Jihočeský kraj a předsedům krajských organizací politických stran a hnutí zastoupených v Parlamentu ČR otevřený dopis, ve kterém je žádá o upřednostnění dostavby jaderné elektrárny Temelín před elektrárnou Dukovany.

„Vzhledem k trvajícím sporům souvisejícím s tendrem na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech a úvahám o vyřazení Číny a Ruska z výběrového řízení se nám, představitelům spolku Pro dostavbu JETE, jeví jako nejlepší řešení zahájení dostavby jaderné elektrárny Temelín. Ta je ve stejném stadiu připravenosti a přitom nemá stanoven limit v podobě výstavby bloku o maximálním výkonu 1200 MW. Výběrového řízení se tak mohou zúčastnit všichni dodavatelé jaderné technologie v rámci světového trhu,“ píše se v dopise. 

Spolek v otevřeném dopise připomíná, že jaderná elektrárna Temelín není dostavěná a s jejím dokončením počítá Státní energetická koncepce: „Ve vazbě na jižní Čechy je dostavba JETE zcela mimořádnou příležitostí k překlenutí očekávaného složitého období ekonomické recese v souvislosti s pandemií Covid. Podobně, jako tomu bylo při stavbě nynějších bloků temelínské elektrárny v 90. letech minulého století. Proto vás v rámci otevřeného dopisu vyzýváme, abyste přiměli Vládu ČR a společnost ČEZ ke zvážení tohoto postupu.“ 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2023 #kerleska. All Rights Reserved. | Chique by Catch Themes
Rolovat nahoru