Site Overlay

Trikolóra dnes ostře vystoupí proti zákonu, zvýhodňujícího nebezpečné migranty

TISKOVÁ ZPRÁVA: 15. 10. 2019

Trikolóra dnes (15. 10. 2019) v Poslanecké sněmovně ČR ostře vystoupí proti návrhu zákona o azylu, který upravuje pobyt cizinců na území České republiky. Ze zákona vyplývá, že naše země musí poskytnout azyl i migrantům, odsouzeným za kriminální čin. Podle hnutí Trikolóra je nepředstavitelné, aby se v našich městech a obcích volně pohybovali kriminálníci ze třetích zemí světa tak, jako je tomu dnes již například v Německu. Poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková proto dnes navrhne, aby zákon v žádném případě nebyl přijat.

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 325/1999 Sb., o azylu, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony předložilo Ministerstvo vnitra ČR nad rámec úkolů uložených Plánem legislativních prací vlády na rok 2019. Dle ministerstva vnitra se návrh zákona předkládá „zejména kvůli nutnosti legislativně reagovat na praktické problémy vznikající při vedení řízení o udělení mezinárodní ochrany, které byly indikovány od roku 2015, kdy byla přijata předchozí rozsáhlá novela zákona o azylu. Reagováno je rovněž na poznatky ze sledování migrační situace v ČR a v EU a na vyhodnocení těchto poznatků v souvislosti s Auditem národní bezpečnosti, resp. jeho Akčním plánem.“ Alespoň tak hovoří předkládací zpráva.

„Návrh zákona je nyní v připomínkovém řízení s termínem připomínek do 1. listopadu 2019. Na základě naší právní analýzy však nejsou ve skutečnosti dány takové důvody, které uvádí ministerstvo a pro které je nutné měnit naše cizinecké a azylové právo,“ řekla poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková.

Soudní dvůr EU dospěl k závěru, že unijní směrnice stanoví vyšší standard ochrany pro uprchlíky a neumožňuje například ani v případě nebezpečných migrantů, odsouzených kriminálníků, jejich vyhoštění. „Rozhodnutí soudu nás ale přímo nenutí provádět takové změny, které rozšiřují práva migrantů na úkor zájmů hostitelského státu. Česká republika proto není povinna přijímat tyto legislativní změny, nehrozí jí žádné sankce za nepřijetí těchto změn, samotné rozhodnutí Soudního dvora dle našeho názoru překrucuje význam dotčených norem a jedná se o aktivistický počin ministerstva. Tyto navržené změny zákona zvyšují bezpečnostní riziko pro naše občany a vedle toho budou stát Českou republiku další finanční výdaje,“ řekl gestor programu Trikolóry pro resort Právo a spravedlnost Radek Suchý.

Podle Trikolóry se jedná o bezprecedentní průlom do českého azylového práva. „Stát už teď nemá důslednou kontrolu nad tím, kdo se na jeho území nachází. Pokud tento zákon poslanci schválí, budeme muset na svém území tolerovat pachatele trestných činů. My ale chceme bezpečí pro občany a normální svět,“ doplnil předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší.

Kontakt: 

Ivana Kerlesová, tisková mluvčí hnutí Trikolóra

mobil: 777 044 768

e-mail: media@volimtrikoloru.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2023 #kerleska. All Rights Reserved. | Chique by Catch Themes
Rolovat nahoru