Site Overlay

Trikolóra žádá závazný harmonogram stavby obchvatu

TISKOVÁ ZPRÁVA: 6. 1. 2020

Zpoždění Pražského okruhu negativně ovlivňuje celou ČR

Hnutí Trikolóra bude požadovat po ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi přípravu závazného harmonogramu výstavby Pražského okruhu, který je největším republikovým dopravním uzlem. Trikolóra chce tímto způsobem zabránit dalšímu zpoždění dokončení obchvatu Prahy, jehož výstavba trvá už více než 40 let a stále je hotov z necelé poloviny. Další zpoždění výstavby Pražského okruhu už nelze dále tolerovat. Negativně ovlivňuje nejen Pražany, ale i řidiče z přilehlých regionů a tranzity,“ řekl garant Trikolóry pro dopravu Antonín Fryč.

„Opakovaně slyšíme ubezpečování politiků o nutnosti výstavby uceleného okruhu Prahy jako jedné z prioritních dopravních staveb. Stále však zůstává u slibů. Posledním takovým byl slib premiéra Andreje Babiše z července roku 2019 o zahájení výstavby obchvatu spojujícího Plzeň a Hradec Králové v roce 2021 a dokončení v roce 2024. A už po pěti měsících nám ministr dopravy Vladimír Kremlík oznámil, že ani tento termín nebude dodržen. To už se nesmí opakovat,“ uvedl Antonín Fryč.

Pražský okruh se má skládat z jedenácti úseků, z nichž zbývá dokončit ještě 4 (jeden na východě Prahy, zbylé tři na severu). Obchvat má být 83 kilometrů dlouhý, zatím je v provozu 41 kilometrů. Pražský okruh je jednou z nejdůležitějších dopravních staveb v České republice. Tomu by měla odpovídat i pozornost ministerstva dopravy. Je nemyslitelné, abychom se nadále spokojili jen s výmluvami. Ministerstvo dopravy spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic, které má stavbu okruhu na starosti, musí vyvinout aktivní tlak na všechny dotčené subjekty, zajistit kontrolní systém a efektivní řízení. Dosavadní postup prací by měl být pro všechny alarmující,“ řekl Antonín Fryč.

Trikolóra plánuje na některém z dalších jednání poslanecké sněmovny interpelovat ministra Kremlíka prostřednictvím poslanců Václava Klause nebo Zuzany Majerové Zahradníkové. Ministr dopravy podle nich musí předložit závazný harmonogram výstavby okruhu a nést za něj odpovědnost.

„V některé dny je Praha na pokraji dopravního kolapsu. Stačí jedna nehoda na vybudované části Pražského okruhu nebo oprava komunikace na hlavním tahu uvnitř Prahy a metropole se stává neprůjezdnou. Řešením není ani omezení průjezdu aut uvnitř města, k němuž se čas od času odhodlá pražský magistrát. Řešením není ani zpoplatnění průjezdu a vjezdu do centra Prahy. Každé omezení dopravy v hlavním městě znamená pouze vytvoření nekonečných dopravních kolon nebo zvýšení zatížení ostatních silnic ve Středočeském kraji. Důležité je právě ono dokončení obchvatu,“ dodal Fryč.

Kontakt: 

Ivana Kerlesová, tisková mluvčí hnutí Trikolóra

mobil: 777 044 768

e-mail: media@volimtrikoloru.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2023 #kerleska. All Rights Reserved. | Chique by Catch Themes
Rolovat nahoru