Site Overlay

Ustavující sněm Trikolóry: předsedou Václav Klaus, hnutí podpořili hosté z Německa i Maďarska

TISKOVÁ ZPRÁVA: 28. 9. 2019

Předsedou hnutí Trikolóra byl zvolen Václav Klaus mladší. To je první očekávaný formální výsledek dnešního ustavujícího sněmu Trikolóry, který od dopoledních hodin probíhá v brněnském hotelu Cosmopolitan. Do moravské metropole se na něj sjelo zhruba tisíc delegátů z celé republiky a řada čestných hostů z domova i  zahraničí.

„Víme, že na nás političtí protivníci budou útočit, protože my přinášíme změnu. Věříme, že nejlepší politický marketing je dobrá a zásadová politika,“ uvedl předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. A připojil i poselství pro mladé lidi: Být rebelem dnes znamená podporovat Trikolóru. Konzervativismus je punk dneška,“ dodal.

Pozvání na ustavující sněm Trikolóry přijala řada hostů. Do Brna přijel například Petr Bystroň, poslanec Německého spolkového sněmu za AfD (Alternativa pro Německo), nebo Maria Schmidt, zvláštní poradkyně maďarského předsedy vlády Viktora Orbána, historička a vysokoškolská profesorka. Nechyběl ani dřívější český prezident Václav Klaus, který je zároveň gestorem programu Trikolóry pro resort zahraničních věcí. Závěr emotivní videozdravice Nigela Farage, (předseda vítězné Brexit Party) zdvihl delegáty ze sedadel.

„Václavu Klausovi mladšímu i Trikolóře přeji jen to nejlepší. Stojí za starými dobrými hodnotami, věří svému národu, demokracii. Kdybych byl Čech, připojil bych se  k Trikolóře sám,“ řekl Nigel Farage.

Trikolóra k dnešnímu dni eviduje takřka 10 tisíc registrovaných příznivců a více než 30 tisíc osob ji sleduje prostřednictvím sociálních sítí. V nejnovějších oficiálních průzkumech veřejného mínění dosahuje 4 – 5 procent preferencí, čísla stoupají týden po týdnu. Hnutí má zastoupení ve všech regionech.

Kontakt: 

Ivana Kerlesová, tisková mluvčí hnutí Trikolóra

mobil: 777 044 768

e-mail: media@volimtrikoloru.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2023 #kerleska. All Rights Reserved. | Chique by Catch Themes
Rolovat nahoru